Fujifilm 16229347 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | 16229347 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | EXR-CMOS |
| Effective Megapixels: | 16 Megapixel |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 3 in |
| Image Stabilization: | Optical |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Flash: | Auto Flash Flash ON Flash OFF Slow Sync Red-eye Reduction |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Bridge Camera |
| Optical Zoom: | 30 X |
| Digital Zoom: | 2x |
| Focal Length: | 4.20 mm to 126 mm |
| Focal Length (35mm Equivalent): | 24 mm to 720 mm |
| Storage | |
| Memory Card Support: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC) |
| Dimensions | |
| Height: | 3.8 in |
| Width: | 5.1 in |
| Depth: | 5.0 in |
| Weight: | 1.40 lbs |
| Additional Specifications | |
| Green Compliance: | RoHS REACH |
| Parent Retsku: | B006Q8VA2W |