Fujifilm 16404870 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | 16404870 |
| Additional Specifications | |
| Parent Product Type: | Digital Camera |
| Parent Retsku: | B00FYQTUX8 |
| Image Processor | |
| Total Pixels: | 16 700 000 pixels |
| Image Sensor: | CMOS |
| Other Features | |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Flash: | Accessory Shoe |
| Wi-Fi: | Yes |
| Interface Connection: | USB HDMI |
| Dimensions | |
| Height: | 2.9 in |
| Width: | 5.1 in |
| Depth: | 1.5 in |
| Weight: | 10.6 oz |