Fujifilm 43860730 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | 43860730 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CCD |
| Number of Image Sensor Pixels: | 2400000 |
| Total Pixels: | 2400000 |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Fixed |
| Lens Mount: | Fixed |
| Optical Zoom: | 3 X |
| Digital Zoom: | 4.4 X |
| Storage | |
| Memory Type: | SSFDC/SmartMedia |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 2 in |
| Maximum Video Capture Resolution: | 320 x 240 |
| Flash: | Redeye Reduction |
| Interface Connection: | USB - Universal Serial Bus |
| Dimensions | |
| Height: | 3.8 in |
| Width: | 3.1 in |
| Depth: | 1.4 in |
| Weight: | 9.1 oz |