Fujifilm 43860780 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | 43860780 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CCD |
| Number of Image Sensor Pixels: | 3200000 |
| Effective Megapixels: | 3.2 Megapixel |
| Total Pixels: | 3300000 |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Digital Compact |
| Lens Mount: | Fixed |
| Optical Zoom: | 6 X |
| Max Aperture: | 8.2 1/f |
| Digital Zoom: | 3.2x |
| Storage | |
| Memory Type: | xD-Picture Card |
| Removable Flash Memory Included: | 16 MB xD-Picture Card |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 1.8 in |
| Maximum Video Capture Resolution: | 320 x 240 |
| Flash: | Auto Flash Red-eye Reduction |
| Interface Connection: | 1 x USB |
| Dimensions | |
| Height: | 3 in |
| Width: | 3.9 in |
| Depth: | 2.7 in |
| Weight: | 10 oz |
| Category: | Cameras |
| Class: | Audio Visual Accessory |