Fujifilm 43860950 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | 43860950 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | Super CCD HR |
| Number of Image Sensor Pixels: | 6300000 |
| Total Pixels: | 6300000 |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Digital Compact |
| Lens Mount: | Fixed |
| Optical Zoom: | 4 X |
| Digital Zoom: | 6.3 X |
| Max Aperture: | 11 1/f |
| Storage | |
| Memory Type: | xD-Picture Card |
| Removable Flash Memory Included: | 16 MB |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 2.1 in |
| Maximum Video Capture Resolution: | 640 x 480 (VGA) |
| Flash: | Built-in Flash |
| Interface Connection: | Audio - Out (Unspecified) USB - Universal Serial Bus Video - Out (Unspecified) |
| Dimensions | |
| Height: | 2.1 in |
| Width: | 4.3 in |
| Depth: | 1.1 in |
| Weight: | 7.1 oz |