Fujifilm 43861100 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | 43861100 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CCD |
| Number of Image Sensor Pixels: | 4230000 |
| Total Pixels: | 4230000 |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 10 X |
| Digital Zoom: | 3.6 X |
| Max Aperture: | 8 1/f |
| Storage | |
| Memory Type: | xD-Picture Card |
| Removable Flash Memory Included: | 16 MB |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 1.5 in |
| Maximum Video Capture Resolution: | 640 x 480 (VGA) |
| Flash: | Built-in Flash TTL Auto Flash |
| Interface Connection: | USB - Universal Serial Bus Video - Out (Unspecified) |
| Dimensions | |
| Height: | 3.2 in |
| Width: | 4.4 in |
| Depth: | 3.1 in |
| Weight: | 11.9 oz |
| Additional Specifications | |
| Parent Retsku: | B0002AHQM8 |