Fujifilm 600005590 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | 600005590 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CCD |
| Number of Image Sensor Pixels: | 12340000 |
| Effective Megapixels: | 12.1 Megapixel |
| Total Pixels: | 12300000 |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Digital SLR |
| Lens Mount: | Interchangeable |
| Optical Zoom: | Not Applicable |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 2.5 in |
| Camera Body Only: | Yes |
| Flash: | Accessory Shoe Built-in Flash Flash Cancel (Off) Red-Eye Reduction Slow Speed Sync TTL Auto Flash |
| Interface Connection: | Remote Terminal USB - Universal Serial Bus Video - Out (Unspecified) |
| Image Stabilization: | Not Applicable |
| Dimensions | |
| Height: | 4.4 in |
| Width: | 5.8 in |
| Depth: | 2.9 in |
| Weight: | 29.3 oz |
| Storage | |
| Memory Type: | CompactFlash (CF) Card Microdrive |