Fujifilm 600008205 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | 600008205 |
| Image Processor | |
| Effective Megapixels: | 10 Megapixel |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Point & Shoot Digital Camera |
| Optical Zoom: | 3 X |
| Digital Zoom: | 5.7x |
| Focal Length: | 6.50 mm to 18.10 mm |
| Storage | |
| Memory Type: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) Card |
| Removable Flash Memory Included: | 2 GB Secure Digital (SD) Card |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 2.70 in |
| Maximum Video Capture Resolution: | 640 x 480 |
| Flash: | Auto Flash Flash ON Flash OFF Red-eye Reduction |
| Interface Connection: | 1 x USB 2.0 USB 1 x Video Out 1 x DC Power In |
| Dimensions | |
| Weight: | 4.06 oz |
| Height: | 2.3 in |
| Width: | 3.5 in |
| Depth: | 0.9 in |