Fujifilm P10NC04980A Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | P10NC04980A |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CCD |
| Effective Megapixels: | 14 Megapixel |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 3 in |
| Image Stabilization: | Optical |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1280 x 720 |
| Flash: | Auto Flash Flash ON Flash OFF Slow Sync Red-eye Reduction |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Bridge Camera |
| Optical Zoom: | 18 X |
| Digital Zoom: | 6.7x |
| Focal Length: | 5 mm to 90 mm |
| Focal Length (35mm Equivalent): | 28 mm to 504 mm |
| Storage | |
| Memory Card Support: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) Card |
| Dimensions | |
| Height: | 81.0 mm |
| Width: | 118.0 mm |
| Depth: | 100.0 mm |
| Weight: | 445.0 g |
| Additional Specifications | |
| Green Compliance: | RoHS WEEE REACH |