Fujifilm P10NC09260A Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | P10NC09260A |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CMOS |
| Effective Megapixels: | 16300000 pixels |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 2.8 in |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Flash: | Built-in Flash Accessory Shoe |
| Interface Connection: | USB HDMI |
| Environmental Protection: | Water Proof |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Point & Shoot Digital Camera |
| Lens Mount: | Fujifilm X |
| Storage | |
| Memory Card Support: | Secure Digital High Capacity (SDHC) Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC) Secure Digital (SD) Card |
| Dimensions | |
| Height: | 74.9 mm |
| Width: | 129 mm |
| Depth: | 38.3 mm |
| Weight: | 300 g |