Fujifilm P10NC09360A Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | P10NC09360A |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | EXR CMOS II |
| Effective Megapixels: | 16 Megapixel |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 3 in |
| Image Stabilization: | Optical |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Flash: | Auto Flash Flash ON Flash OFF Red-eye Reduction Suppressed Flash Slow Sync |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Compact Camera |
| Optical Zoom: | 20 X |
| Digital Zoom: | 3.4x |
| Focal Length: | 4.60 mm to 92 mm |
| Focal Length (35mm Equivalent): | 25 mm to 500 mm |
| Storage | |
| Memory Card Support: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC UHS-I) Secure Digital High Capacity (SDHC) Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC) Secure Digital High Capacity (SDHC UHS-I) |
| Dimensions | |
| Height: | 61.0 mm |
| Width: | 104.1 mm |
| Depth: | 35.6 mm |
| Weight: | 212.0 g |
| Additional Specifications | |
| Green Compliance: | REACH RoHS WEEE EuP |