Fujifilm P10NC12620A Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujifilm |
| SKU: | P10NC12620A |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CMOS |
| Effective Megapixels: | 16.4 Megapixel |
| Total Pixels: | 17500000 |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 2.7 in |
| Image Stabilization: | Optical |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Flash: | Auto Flash Flash OFF Flash ON Slow Sync Suppressed Flash Red-eye Reduction |
| Environmental Protection: | Water Proof Shock Proof Freeze Proof Dust Proof |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Compact Camera |
| Optical Zoom: | 5 X |
| Digital Zoom: | 2x |
| Focal Length: | 5 mm to 25 mm |
| Focal Length (35mm Equivalent): | 28 mm to 140 mm |
| Storage | |
| Memory Card Support: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC) Secure Digital High Capacity (SDHC) Card |
| Dimensions | |
| Height: | 66.5 mm |
| Width: | 104.1 mm |
| Depth: | 25.9 mm |
| Weight: | 162 g |
| Additional Specifications | |
| Green Compliance: | WEEE REACH |