General Electric J1250SL Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | General Electric |
| SKU: | J1250SL |
| Other Features | |
| Maximum Video Capture Resolution: | 640 x 480 |
| Flash: | Auto Flash Flash OFF Flash ON Red-eye Reduction |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 5 X |
| Digital Zoom: | 5.7x |
| Focal Length: | 6.30 mm to 31.50 mm |
| Dimensions | |
| Height: | 2.4 in |
| Width: | 3.8 in |
| Depth: | 0.8 in |
| Weight: | 4.60 oz |