Insignia Solutions NSDSC10SL Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Insignia Solutions |
| SKU: | NSDSC10SL |
| Image Processor | |
| Total Pixels: | 10300000 |
| Other Features | |
| Flash: | Auto Flash Flash OFF Flash ON Red-eye Reduction |
| Interface Connection: | 1 x USB 2.0 USB |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 3 X |
| Digital Zoom: | 5x |
| Focal Length: | 6.20 mm to 18.60 mm |
| Dimensions | |
| Height: | 2.2 in |
| Width: | 3.5 in |
| Depth: | 0.7 in |
| Weight: | 3.20 oz |