Konica Minolta 22470749 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Konica Minolta |
| SKU: | 22470749 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CCD |
| Number of Image Sensor Pixels: | 4200000 |
| Effective Megapixels: | 4 Megapixel |
| Total Pixels: | 4200000 |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 12 X |
| Max Aperture: | 4.5 1/f |
| Camera Type: | High-end Digital Camera |
| Digital Zoom: | 4x |
| Dimensions | |
| Height: | 3.1 in |
| Width: | 4.3 in |
| Depth: | 3.3 in |
| Weight: | 11.80 oz |
| Storage | |
| Memory Type: | Secure Digital (SD) Card MultiMediaCard (MMC) |
| Removable Flash Memory Included: | 16 MB Secure Digital (SD) Card |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 1.50 in |
| Maximum Video Capture Resolution: | 640 x 480 |
| Flash: | Auto Flash Red-eye Reduction |
| Interface Connection: | 1 x USB 1 x Audio/Video Out 1 x DC Power In |