Konica Minolta 2720301 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Konica Minolta |
| SKU: | 2720301 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CCD |
| Number of Image Sensor Pixels: | 8300000 |
| Effective Megapixels: | 8 Megapixel |
| Total Pixels: | 8300000 |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 7 X |
| Digital Zoom: | 2 X |
| Max Aperture: | 3.5 1/f |
| Camera Type: | High-end Digital Camera |
| Storage | |
| Memory Type: | CompactFlash SD Memory Card |
| Removable Flash Memory Included: | CompactFlash (CF) Card |
| Other Features | |
| Maximum Video Capture Resolution: | 640 x 480 (VGA) |
| LCD Screen Size: | 1.80 in |
| Flash: | Red-eye Reduction |
| Interface Connection: | 1 x USB 1 x Audio/Video Out 1 x DC Power In |
| Dimensions | |
| Height: | 3.35 in |
| Width: | 4.61 in |
| Depth: | 4.47 in |
| Weight: | 1.24 lbs |
| Additional Specifications | |
| Parent Retsku: | B0001G6UAW |