Leica 18452 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Leica |
| SKU: | 18452 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CMOS |
| Effective Megapixels: | 16.2 Megapixel |
| Total Pixels: | 16.5 Megapixel |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 2.7 in |
| Flash: | Accessory Shoe Built-in Flash |
| Interface Connection: | HDMI USB |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Point & Shoot Digital Camera |
| Max Aperture: | 2.8 1/f |
| Focal Length (35mm Equivalent): | 24 mm |
| Storage | |
| Memory Card Support: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC) Secure Digital High Capacity (SDHC) Card |
| Installed Memory: | 110 MB |
| Dimensions | |
| Height: | 2.72 in |
| Width: | 4.88 in |
| Depth: | 2.03 in |
| Weight: | 12.17 oz |
| Additional Specifications | |
| Parent Product Type: | Digital Camera |