Panasonic DMCFX700S Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | DMCFX700S |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | Live MOS |
| Total Pixels: | 15100000 |
| Other Features | |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Flash: | Auto Flash Flash OFF Flash ON Red-eye Reduction |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 5 X |
| Digital Zoom: | 4x |
| Focal Length: | 4.30 mm to 21.50 mm |
| Focal Length (35mm Equivalent): | 24 mm to 120 mm |
| Dimensions | |
| Height: | 2.2 in |
| Width: | 4.1 in |
| Depth: | 1.0 in |
| Weight: | 5.47 oz |