Panasonic DMCLF1K Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | DMCLF1K |
| Image Processor | |
| Total Pixels: | 12800000 |
| Image Sensor: | MOS |
| Other Features | |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Flash: | Auto Flash Flash ON Flash OFF Red-eye Reduction Slow Sync |
| Camera Body Only: | Body Only |
| Interface Connection: | HDMI USB A/V (RCA Composite) |
| Lens Features | |
| Focal Length (35mm Equivalent): | 28 mm to 200 mm |
| Optical Zoom: | 7.1 X |
| Digital Zoom: | 4x |
| Focal Length: | 6 mm to 42.80 mm |
| Max Aperture: | 2 1/f |
| Dimensions | |
| Height: | 2.4 in |
| Width: | 4.0 in |
| Depth: | 1.1 in |
| Weight: | 6.00 oz |
| Storage | |
| Installed Memory: | 87 MB |