Panasonic DMCZS25S Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | DMCZS25S |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | MOS |
| Effective Megapixels: | 16.1 Megapixel |
| Total Pixels: | 17500000 |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 3 in |
| Image Stabilization: | Optical |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Flash: | Slow Sync Auto Flash Flash ON Flash OFF Red-eye Fix Red-eye Reduction |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Compact Camera |
| Optical Zoom: | 20 X |
| Digital Zoom: | 4x |
| Focal Length: | 4.30 mm to 86 mm |
| Focal Length (35mm Equivalent): | 24 mm to 480 mm |
| Storage | |
| Memory Card Support: | Secure Digital Extended Capacity (SDXC) Secure Digital High Capacity (SDHC) Card Secure Digital (SD) Card |
| Dimensions | |
| Height: | 2.3 in |
| Width: | 4.1 in |
| Depth: | 1.1 in |
| Weight: | 6.03 oz |
| Additional Specifications | |
| Parent Product Type: | Digital Camera |
| Viewfinder Type: | No |
| Minimum Diopter Adjustment: | No |
| ISO Sensitivity: | ISO 6400 |
| Battery Include: | Yes |
| Product Series: | ZS |
| Product Line: | Lumix |
| Shortest Shutter Speed: | 1/2000 Second |
| Longest Shutter Speed: | 30 Second |
| GPS: | No |
| Product Model: | DMC-ZS25 |
| Software Included: | Photofunstudio 9.0 AEAdobe Reader |
| Maximum Diopter Adjustment: | No |
| Brand Name: | Panasonic |
| Lens Construction: | 12 Elements in 10 Groups |
| Battery Rechargeable: | Yes |
| Autofocus Points: | 23 |
| Exposure Control: | Aperture Priority AEProgram AEShutter Priority AEManual |
| White Balance Modes: | White Balance Adjustment (Except Auto)AutoDaylightCloudyShadeIncandescentWhite Set |
| Wide Angle: | Yes |
| Number of Batteries Support: | 1 |
| Maximum Frame Rate: | 220 fps |
| Battery Built-in: | No |
| Camera Modes: | Scene Modes:PortraitSoft SkinScenerySportsNight PortraitNight SceneryHandheld Night ShotHDRFoodBaby1Baby2PetSunsetHigh SensitivityStarry SkyGlass ThroughUnderwater3D Photo |
| HD Movie Mode: | Yes |
| Built-in Flash: | Yes |
| Language Support: | Vietnamese |
| Focal Length (35mm Equivalent): | 24 mm to 480 mm |
| PictBridge: | Yes |
| Analog Video Out: | Yes |