The Panasonic WV-ST162 H.264 Pan-Tilt Network Camera (NTSC) offers high-quality 24-hour video surveillance in both day and night time lighting conditions.
| Basic Info |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | WVST162 |
| Image Processor |
| Image Sensor: | MOS |
| Other Features |
| Maximum Video Capture Resolution: | 800 x 600 |
| Lens Features |
| Camera Type: | Surveillance/Network Camera |
| Digital Zoom: | 8x |
| Focal Length: | 1.95 mm |
| Dimensions |
| Height: | 3.9 in |
| Width: | 3.9 in |
| Depth: | 2.9 in |
| Weight: | 12.17 oz |
| Additional Specifications |
| Parent Product Type: | Digital Camera |
| Network (RJ-45): | Yes |
| Product Line: | i-PRO SmartHD |
| White Balance Modes: | Auto |
| Lens Included: | Yes |
| Shortest Shutter Speed: | 1/10000 Second |
| Maximum Frame Rate: | 30 fps |
| Longest Shutter Speed: | 1/30 Second |
| Swivel: | -47.5 to 47.5 |
| Product Model: | WV-ST162 |
| Brand Name: | Panasonic |
| Audio Line In: | Yes |
| Tilt: | 10 to -45 |
| Analog Video Out: | Yes |
| Audio Line Out: | Yes |
Panasonic DMCZS7KPanasonic ECDMCFZ200K