Polaroid 104863 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Polaroid |
| SKU: | 104863 |
| Image Processor | |
| Number of Image Sensor Pixels: | (Not Specified) |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Digital Compact |
| Lens Mount: | Fixed |
| Optical Zoom: | (Not Specified) |
| Digital Zoom: | (Not Specified) |
| Max Aperture: | 3 f/ |
| Storage | |
| Memory Type: | Internal Memory |
| Installed Memory: | 2 MB |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 1.8 in |
| Flash: | (Not Specified) |
| Interface Connection: | Serial - RS-232 TIA 574 9-pin D-shell (DB-9) Video - 4 pin mini-DIN (S-Video) |
| Dimensions | |
| Height: | 3.13 in |
| Width: | 1.63 in |
| Depth: | 4.25 in |
| Weight: | 8 oz |