Polaroid 108363 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Polaroid |
| SKU: | 108363 |
| Image Processor | |
| Number of Image Sensor Pixels: | (Not Specified) |
| Total Pixels: | (Not Specified) |
| Lens Features | |
| Camera Type: | (Not Specified) |
| Lens Mount: | (Not Specified) |
| Optical Zoom: | (Not Specified) |
| Digital Zoom: | (Not Specified) |
| Max Aperture: | 2 f/ |
| Storage | |
| Memory Type: | CompactFlash |
| Installed Memory: | 4 MB |
| Other Features | |
| Flash: | (Not Specified) |
| Interface Connection: | Serial - RS-232 TIA 574 9-pin D-shell (DB-9) Video - Cable TV (CATV) USB - Universal Serial Bus "A" |
| Dimensions | |
| Height: | 3.16 in |
| Width: | 5 in |
| Depth: | 1.45 in |
| Weight: | 10 oz |
| Additional Specifications | |
| Parent Product Type: | Digital Camera |
| Parent Retsku: | B00004STQK |