Polaroid POLZ340UNI Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Polaroid |
| SKU: | POLZ340UNI |
| Other Features | |
| Camera Body Only: | Yes |
| Flash: | Flash Cancel (On/Off) Built-in Flash Automatic Flash |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 5 X |
| Dimensions | |
| Height: | 2.6 in |
| Width: | 5 in |
| Depth: | 6.1 in |
| Weight: | 1.37 lbs |
| Additional Specifications | |
| Features: | Tripod Mount Capable Self Timer Red-eye reduction Photo Date/Time Stamping |
| Product Type: | Instant Film Camera |
| Aperture: | f/3.25 |