Sakar 16380 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sakar |
| SKU: | 16380 |
| Image Processor | |
| Effective Megapixels: | 300 Kilopixel |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Point & Shoot Digital Camera |
| Focal Length: | 7.20 mm |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | Not Applicable |
| Image Stabilization: | Not Applicable |
| Maximum Video Capture Resolution: | 640 x 480 |
| Interface Connection: | 1 x USB |
| Dimensions | |
| Weight: | 2.33 oz |
| Height: | 2.5 in |
| Width: | 3.6 in |