Asus EBXB202WHTL0039 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | EBXB202WHTL0039 |
| Processor | |
| Processor Speed: | 1.60 GHz |
| Cache Size: | 512 kB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA/300 |
| Interface Connection: | HDMI Yes DVI Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Expansion Slots | |
| Slots: | Secure Digital (SD) Card |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Number of Hard Drives Included: | 1 |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11b/g/n Gigabit Ethernet |
| Dimensions | |
| Height: | 7" |
| Width: | 1.06" |
| Depth: | 8.74" |
| Weight: | 2.40 lb |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Nettop Computer |