CybertronPC TGM1213A Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | CybertronPC |
| SKU: | TGM1213A |
| Additional Specifications | |
| Parent Retsku: | B00D5OWJM0 |
| Number of PCI Slots: | 1 |
| Product Type: | Desktop Computer |
| Processor | |
| Processor Speed: | 3.50 GHz |
| Cache Size: | 6 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 16 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | 4 x USB 2.0 4 x USB 3.0 HDMI Yes DVI Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Expansion Slots | |
| Number of PCI-Express x1 Slots: | 1 |
| Number of PCI-Express x16 Slots: | 1 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 1 TB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11b/g/n Gigabit Ethernet |
| Case | |
| Number of Externally 5.25 Bays: | 3 |