| Basic Info |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 0401A2U |
| Processor |
| Processor Class: | Intel Celeron |
| Processor Speed: | 2.50 GHz |
| Cache Size: | 1 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Storage |
| Included Drives: | DVD-Writer |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Multimedia |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator X4500 |
| Software |
| Operating System: | Windows 7 Home Premium |
| Case |
| Chassis Style: | All-in-One |
| Additional Specifications |
| Product Type: | Desktop Computer |
| Product Model: | 0401A2U |
| Product Series: | A70z |
| Brand Name: | Lenovo |
| Processor Model: | E3300 |
| 64-bit Processing: | Yes |
| QuickPath Interconnect: | Not Applicable |
| HyperTransport Speed: | Not Applicable |
| Product Line: | ThinkCentre |