Lenovo 0841A5U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 0841A5U |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Pentium Dual-Core |
| Processor Speed: | 2.60 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-Writer DVD±R/±RW |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Professional |
| Case | |
| Chassis Style: | Tower |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Desktop Computer |