Lenovo 08871BU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 08871BU |
| Case | |
| Chassis Style: | All-In-One Desktop |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.70 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Max System Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | 6 x USB 2.0 Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Expansion Slots | |
| Slots: | MultiMediaCard (MMC) |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Display | |
| Display Size: | 23" |
| Max Resolution: | 1920 x 1080 |
| Multimedia | |
| Video Bus: | PCI Express x16 |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11n Fast Ethernet Bluetooth Yes |
| Dimensions | |
| Height: | 17.20" |
| Width: | 22" |
| Depth: | 5.22" |
| Weight: | 22 lb |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Desktop Computer |