Lenovo 10AY003AUS Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 10AY003AUS |
| Processor | |
| Cache Size: | 4 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Processor Speed: | 2.90 GHz |
| Memory | |
| Max System Memory: | 16 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Installed Memory: | 4 GB |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA/600 |
| Interface Connection: | 3 x USB 2.0 2 x USB 3.0 eSATA No VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes Modem RJ-11 No DisplayPort Yes |
| Software | |
| Solid State Drive Capacity: | 128 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11a/b/g/n Gigabit Ethernet Bluetooth Yes |
| Dimensions | |
| Height: | 1.4 in |
| Width: | 7 in |
| Depth: | 7.2 in |
| Weight: | 2.90 lbs |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Desktop Computer |