Lenovo 30113DU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 30113DU |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 3 GB |
| Max System Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Memory Socket: | SODIMM |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-Writer |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Multimedia | |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator 4500 |
| Number of Video Cards Included: | 1 |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Home Premium |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | 4 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB Rear RJ-45 Network 2 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB Mini-phone Audio Out Mini-phone Microphone Mouse Keyboard 15-pin HD-15 VGA |
| Features | |
| Included Devices: | Keyboard Yes Mouse |
| Display | |
| Display Type: | Active Matrix TFT Color LCD |
| Display Size: | 21.5 in |
| Max Resolution: | 1920 x 1080 |
| Case | |
| Chassis Style: | All-in-One |
| Number of Externally 5.25 Bays: | 1 |
| Number of Internal 3.5 Bays: | 1 |
| Height: | 18.22 in |
| Width: | 20.47 in |
| Depth: | 2.36 in |
| Weight: | 27.7 lbs |
| Expansion Slots | |
| Slots: | Memory Stick MultiMedia Card (MMC) SD Card xD-Picture Card |
| Dimensions | |
| Height: | 26" |
| Width: | 11.65" |
| Depth: | 23.15" |
| Weight: | 27.7 lbs |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Product Type: | Desktop Computer |