Lenovo 30113UU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 30113UU |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.1 GHz |
| Cache Size: | 1 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR3 |
| Max System Memory: | 4 GB |
| System | |
| Interface Connection: | Ethernet - RJ45 |
| Drive Controllers: | Serial ATA/300 |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD+-RW DL |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Display | |
| Display Size: | 21.5 in |
| Max Resolution: | 1920 x 1080 |
| Software | |
| Operating System: | Microsoft Windows 7 Home Premium |
| Expansion Slots | |
| Slots: | MultiMediaCard (MMC) |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11n Gigabit Ethernet |
| Dimensions | |
| Height: | 18.22" |
| Width: | 20.47" |
| Depth: | 2.36" |
| Weight: | 27.78 lb |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Desktop Computer |
| Frequency Band: | Built in 1.3M Camera |
| Software Included: | Lenovo OneKey Recovery Driver and Application Installation Lenovo Recovery Disk Maker Lenovo Healthcare Software VeriFace Facial Recognition Media Show Trend Micro PC-cillin Internet Security 2008 Windows Live Toolbar Microsoft Office 2007 Trial (60-day) Cyberlink Power2Go |