Lenovo 30122XU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 30122XU |
| Processor | |
| Processor Speed: | 1.60 GHz |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Max System Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Expansion Slots | |
| Slots: | Memory Stick Memory Stick PRO MultiMediaCard (MMC) Secure Digital (SD) Card Secure Digital Elite Pro Card xD-Picture Card |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Display | |
| Display Size: | 20 in |
| Max Resolution: | 1600 x 900 |
| Multimedia | |
| Video Bus: | PCI Express |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Fast Ethernet |
| Dimensions | |
| Weight: | 13.80 lbs |