Lenovo 30151MU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 30151MU |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.60 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Max System Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA/300 |
| Interface Connection: | 8 x USB 2.0 eSATA Yes HDMI Yes VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Expansion Slots | |
| Slots: | MultiMediaCard (MMC) |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Case | |
| Number of Externally 5.25 Bays: | 1 |
| Number of Internal 3.5 Bays: | 1 |
| Dimensions | |
| Height: | 9.84" |
| Width: | 2.36" |
| Depth: | 7.87" |
| Weight: | 5.69 lb |
| Additional Specifications | |
| Base Warranty: | 1157 |
| Product Type: | Desktop Computer |