Lenovo ThinkStation E32 30A30020US Small Form Factor Workstation - 1 x Intel Xeon E3-1245 v3 3.4GHz
| Basic Info |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 30A30020US |
| Additional Specifications |
| Parent Retsku: | B00FE7FYUK |
| RAID Support: | Yes |
| Network (RJ-45): | Yes |
| Processor Model: | E3-1245 v3 |
| Product Series: | E32 |
| Green Compliance: | Yes |
| Product Line: | ThinkStation |
| 64-bit Processing: | Yes |
| Number of USB 2.0 Ports: | 2 |
| Solid State Drive Configuration: | 1 x 180 GB |
| Number of Internal 2.5 Bays: | 1 |
| Total Solid State Drive Capacity: | 180 GB |
| Direct Media Interface: | 5 GT/s |
| Number of Processors Support: | 1 |
| Number of Total Memory Slots: | 4 |
| Number of Total Expansion Slots: | 4 |
| Maximum Power Supply Wattage: | 240 W |
| Product Model: | 30A30020US |
| Total Number of USB Ports: | 8 |
| Brand Name: | Lenovo |
| Operating System Architecture: | 64-bit |
| Audio Line In: | Yes |
| Solid State Drive Interface: | Serial ATA/600 |
| Number of Total Expansion Bays: | 4 |
| Number of USB 3.0 Ports: | 6 |
| Hyper-Threading: | Yes |
| Number of Solid State Drives: | 1 |
| Audio Line Out: | Yes |
Lenovo 30116CULenovo 57319046