Lenovo 40813AU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 40813AU |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Atom |
| Processor Speed: | 1.66 GHz |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Cache Size: | 512 kB |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Max System Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Storage | |
| Included Drives: | Not Included |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11n Fast Ethernet |
| Software | |
| Operating System: | Windows XP Home |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | Ethernet RJ-45 Yes |
| Case | |
| Chassis Style: | Small Form Factor |
| Weight: | 4.67 lbs |
| Dimensions | |
| Height: | 0.80" |
| Width: | 6" |
| Depth: | 6.77" |
| Weight: | 4.67 lb |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Nettop Computer |
| Product Series: | Q150 |
| Processor Model: | D410 |
| 64-bit Processing: | Yes |
| Hard Drive RPM: | 5400 |
| Hyper-Threading: | Yes |
| HyperTransport Speed: | Not Applicable |
| Network (RJ-45): | Yes |