Lenovo 40814AU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 40814AU |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Atom |
| Processor Speed: | 1.66 GHz |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Cache Size: | 1 MB |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Storage | |
| Included Drives: | Not Included |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11n |
| Multimedia | |
| Video Chipset: | nVIDIA ION |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Home Premium |
| Case | |
| Chassis Style: | Small Form Factor |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Nettop Computer |