Lenovo 422037U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 422037U |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Memory Socket: | 240-pin DIMM (6 Total) |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Professional |
| Case | |
| Chassis Style: | Tower |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.53 GHz |
| Cache Size: | 8 MB |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | 10 x USB 2.0 VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Number of Hard Drives Included: | 1 |
| Multimedia | |
| Video Bus: | PCI Express |
| Number of Video Cards Included: | 1 |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Workstation |