Lenovo 5357ANU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 5357ANU |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Atom |
| Processor Speed: | 1.60 GHz |
| Cache Size: | 512 kB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-Writer |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Fast Ethernet |
| Multimedia | |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator 950 |
| Software | |
| Operating System: | Windows XP Home |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | RJ-45 Network Display |
| Case | |
| Chassis Style: | Tower |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Desktop Computer |