Lenovo 57323782 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 57323782 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i5 |
| Processor Speed: | 3.10 GHz |
| Cache Size: | 6 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | 4 x USB 2.0 2 x USB 3.0 HDMI Yes VGA Yes |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 1 TB |
| Software | |
| Operating System: | Windows 8.1 |
| Features | |
| Included Devices: | Keyboard Yes Mouse |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11b/g/n |
| Case | |
| Chassis Style: | Tower |
| Dimensions | |
| Weight: | 17.64 lbs |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Desktop Computer |