Lenovo 57323787 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 57323787 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i3 |
| Processor Speed: | 3.40 GHz |
| Cache Size: | 3 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Max System Memory: | 16 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Interface Connection: | 4 x USB 2.0 2 x USB 3.0 HDMI Yes VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Software | |
| Operating System: | Windows 8.1 |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-Writer |
| Hard Drive Capacity: | 1 TB |
| Features | |
| Included Devices: | Keyboard Yes Mouse |
| Multimedia | |
| Video Chipset: | Intel HD 4400 |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Ethernet |
| Case | |
| Chassis Style: | Mini-tower |
| Dimensions | |
| Height: | 12 in |
| Width: | 4.1 in |
| Depth: | 15.2 in |
| Weight: | 17.40 lbs |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Desktop Computer |