2.40 GHz/1066 MHz 8 MB Cache 2 x 1024 MB Memory(10) 160 GB HDD Windows XP-Pro DVD Recordable Gigabit Ethernet Adapter floor stand Integrated Intel Graphics Media Accelerator 3100 Integrated Audio USB Preferred Pro Full-size Keyboard Optical Mouse Internal Mono Speaker
| Basic Info |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 6305B6U |
| Processor |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Cache Size: | 5 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory |
| Installed Memory: | 2 GB |
| System |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | Ethernet RJ-45 Yes |
| Storage |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Modem / Networking |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Additional Specifications |
| Product Type: | Desktop Computer |
| Product Series: | M57e |
| Processor Model: | Q6600 |
| Microsoft Office Ready: | Microsoft® Office Ready PC includes a preinstalled image of select 2007 Microsoft Office suites. Purchase a Medialess License Kit to activate the software |
| Green Compliance: | Yes |
| 64-bit Processing: | Yes |
| Hard Drive RPM: | 7200 |
| Network (RJ-45): | Yes |
Lenovo 30116CULenovo 648333U