Lenovo 642332U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 642332U |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Max System Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Memory Socket: | 240-pin DIMM (4 Total/2 Free) |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business x64 |
| Case | |
| Chassis Style: | Tower |
| Weight: | 36 lbs |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.66 GHz |
| Cache Size: | 8 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | 10 x USB 2.0 Firewire Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line Out Yes |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Number of Hard Drives Included: | 2 |
| Multimedia | |
| Video Bus: | PCI Express |
| Number of Video Cards Included: | 2 |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Dimensions | |
| Height: | 18.82" |
| Width: | 6.89" |
| Depth: | 18.11" |
| Weight: | 36 lb |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Workstation |