Lenovo 642915U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 642915U |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Max System Memory: | 32 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Memory Socket: | 8 Total |
| Number of Memory Slots: | 8 |
| Software | |
| Operating System: | Not Included |
| Case | |
| Chassis Style: | Tower |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.33 GHz |
| System | |
| Bus Speed: | 1333 MHz |
| Cache Size: | 12 MB |
| Interface Connection: | VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-Reader DVD-ROM |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Additional Specifications | |
| Video Chipset: | ATi ES1000 |