Lenovo 67922HU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 67922HU |
| Processor | |
| Processor Class: | Pentium 4 |
| Processor Speed: | 1.80 GHz |
| Cache Size: | 256 kB |
| Memory | |
| Installed Memory: | 256 MB |
| Max System Memory: | 1.50 GB |
| Memory Technology: | SDRAM |
| Memory Socket: | 3 Total/2 Free |
| Storage | |
| Included Drives: | CD-Reader CD-ROM |
| Hard Drive Capacity: | 40 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Fast Ethernet |
| Multimedia | |
| Video Bus: | AGP 4X |
| Video Chipset: | nVIDIA Vanta |
| Software | |
| Operating System: | Windows XP Professional |
| System | |
| Interface Connection: | 1 x 25-pin DB-25 IEEE 1284 - Parallel 2 x 9-pin DB-9 Serial 4 x 4-pin Type A USB 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x 3.5mm Jack Keyboard 1 x 3.5mm Jack Mouse 1 x 3.5mm Jack Audio 1 x Mini-phone Microphone 1 x Mini-phone Audio Line Out |
| Case | |
| Chassis Style: | Desktop |
| Weight: | 26.50 lbs |
| Dimensions | |
| Height: | 5.50" |
| Width: | 16.70" |
| Depth: | 16.70" |
| Weight: | 26.50 lb |
| Additional Specifications | |
| Category: | Desktop/Ingram |
| Class: | Desktop |
| Description: | 0 |
| Product Type: | Desktop Computer |