Lenovo 7057B6U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 7057B6U |
| Processor | |
| Processor Class: | AMD Athlon X2 |
| Processor Speed: | 2.60 GHz |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Max System Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-Writer DVD-RAM/?R/?RW |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Features | |
| Included Devices: | Keyboard Yes Mouse |
| Case | |
| Chassis Style: | Desktop |