Lenovo 7359DWU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 7359DWU |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.80 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Max System Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA/300 |
| Interface Connection: | Mini-phone Headphone Front Mini-phone Microphone Front 2 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB Front RJ-45 Network Rear 1 x 15-pin HD-15 VGA Rear Mini-phone Audio In Rear Mini-phone Audio Out Rear Mini-phone Microphone Rear 6 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB Rear 1 x DisplayPort Digital Audio/Video Rear |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Case | |
| Number of Externally 5.25 Bays: | 1 |
| Number of Internal 3.5 Bays: | 1 |
| Additional Specifications | |
| Number of PCI Slots: | 1 |