Lenovo 7373E4U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 7373E4U |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.66 GHz |
| Cache Size: | 4 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | eSATA Yes VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes DisplayPort Yes |
| Expansion Slots | |
| Number of PCI-Express x1 Slots: | 1 |
| Number of PCI-Express x16 Slots: | 1 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Case | |
| Number of Externally 5.25 Bays: | 2 |
| Number of Internal 3.5 Bays: | 3 |
| Additional Specifications | |
| Number of PCI Slots: | 2 |
| Product Type: | Desktop Computer |
| Product Model: | 7373E4U |
| Product Series: | M58 |
| Brand Name: | Lenovo |
| Processor Model: | Q8400 |
| Green Compliance: | Yes |
| 64-bit Processing: | Yes |
| Hard Drive RPM: | 7200 |
| QuickPath Interconnect: | Not Applicable |
| HyperTransport Speed: | Not Applicable |
| Number of Total Expansion Bays: | 5 |
| Number of Total Expansion Slots: | 4 |
| eSATA: | Yes |
| Network (RJ-45): | Yes |
| Number of USB Ports: | 8 |
| Audio Line In: | Yes |
| Audio Line Out: | Yes |
| Total Number of USB Ports: | 8 |
| Product Line: | ThinkCentre |