Lenovo 9439ADU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 9439ADU |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2.33 GHz |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Max System Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Storage | |
| Included Drives: | Combo Drive CD-RW/DVD-ROM |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Multimedia | |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator 3100 |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Case | |
| Chassis Style: | Tower |